ŁOSOŚ


Łosoś z grilla z masłem ziołowym

Składniki: 600 g filetu z łososia, 1 łyżka soku z cytryny, sól, pieprz. 

Masło ziołowe: 100 g masła, ćwierć pęczka pietruszki, ćwierć pęczka szczypiorku, ćwierć pęczka koperku, 1 łyżka soku z cytryny, 2 ząbki czosnku, sól, pieprz.Przygotowanie:

Łososia dzielimy na 4 porcje, przyprawiamy solą, pieprzem, sokiem z cytryny i odstawiamy na minimum 1 godzinę w chłodne miejsce. Zieleninę płuczemy, osuszamy i drobno siekamy, czosnek siekamy i ucieramy z odrobiną soli i soku z cytryny. Dodajemy wszystkie składniki do miękkiego masła i dokładnie ucieramy. Na koniec całość doprawiamy pieprzem. Dzwonka łososia kładziemy bezpośrednio na ruszcie średnio rozgrzanego grilla lub lepiej na tacce do grillowania i pieczemy około 5-7 minut z każdej strony. Po tym czasie dzwonka zawijamy w folię aluminiową, dodajemy masło i dusimy razem około 5 minut. Łososia podajemy z grillowanymi warzywami i grzankami.

Smacznego!


Łosoś z grilla

Składniki: 200 g filetu z łososia na osobę, 1 łyżka soku z cytryny, 2-3 pieczarki, pół pomidora, ćwiartka cebuli lub dymki, 1 ząbek czosnku, 1 łyżeczka suszonych ziół do wyboru: bazylii, tymianku, pietruszki. Jeżeli używamy ziół świeżych, to potrzebujemy ich około 2 łyżek, 30 ml oliwy, sól, pieprz.


Przygotowanie:

Łososia skraplamy sokiem z cytryny. Pomidora sparzamy wrzątkiem, obieramy ze skórki i razem z pieczarkami kroimy w kostkę. Czosnek i cebulę drobno siekamy. Warzywa mieszamy z oliwą, przyprawami i całość dokładnie mieszamy z łososiem. Folię aluminiową smarujemy odrobiną oliwy, kładziemy na niej filet rybny razem z warzywami. Folię zawijamy dosyć luźno, by do ryby był dostęp powietrza. Taką paczuszkę umieszczamy na rozgrzanym grillu i pieczemy 10 -15 minut. Podajemy z pieczonym chlebem, ryżem lub ziemniakami.

Smacznego!

Ryba w paczuszce

Składniki na jedną osobę: 200 g łososia lub innej morskiej ryby, 1 cytryna, 2-3 pieczarki, 1 pomidor, 1 ząbek czosnku, 30 ml oleju lub oliwy, 1 mała cebulka lub 1 szalotka oraz 2 łyżki ziół: bazylii, pietruszki lub innych posiekanych ziół.


Przygotowanie:
 

Rybę myjemy, osuszamy i kroimy na kilka mniejszych kawałków. Skrapiamy sokiem z cytryny, pomidora sparzamy wrzątkiem, obieramy ze skórki i kroimy w kostkę, tak jak pieczarki. Pamiętajmy, żeby pieczarek nie płukać w wodzie, bo nią nasiąkają i nabierają nieprzyjemnego zapachu. Pieczarek nie obieramy ze skórki. Wystarczy po prostu za pomocą nożyka oczyścić nóżki i kapelusze z zanieczyszczeń. Koper włoski po oczyszczeniu kroimy w paseczki. Czosnek i cebulę obieramy i drobno siekamy z odrobiną soli. Wszystkie składniki mieszamy z olejem lub oliwą i dodajemy do pokrojonych filetów z ryby. Folię aluminiową smarujemy resztką oleju i nakładamy na nią kawałki ryby z warzywami. Doprawiamy solą i pieprzem, posypujemy z wierzchu posiekanymi ziołami. Folię zawijamy dość luźno - pamiętajmy, żeby zawsze matowa strona była na zewnątrz - brzegi szczelnie zaginamy i takie zawiniątka kładziemy na grillu na 15-20 minut. Podajemy z pieczonym chlebem, ryżem albo ziemniakami.

Smacznego!

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych